Dobrá cykloinšpirácia z Čiech

Autor: Ján Roháč | 11.11.2011 o 22:38 | (upravené 11.11.2011 o 22:55) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1701x

Podobne ako po iné roky aj včera som sa bol pozrieť na prvom dni špecializovaného cyklistického veľtrhu Bike Brno. Je v strednej Európe považovaný za najväčší veľtrh bicyklov a vecí s nimi súvisiacich a zároveň sa popri ňom konajú aj veľtrhy športových a turistických potrieb a karavaningu. Stovky vystavovateľov, tisícky exponátov, desaťtisíce návštevníkov (vyše 40.000 v roku 2010). Popri mnohých iných veciach ma osobitne upútala novinka, ktorú považujem za veľmi vydarenú a nasledovania hodnú – stánok Česko jede. O čo ide?

 

České samosprávne kraje sa spojili a na tomto špecializovanom cykloveľtrhu pripravili spoločný špecializovaný cykloturistický stánok. Je to veľmi dobrý marketingový počin, pretože stánok, prezentujúci cykloturistickú ponuku krajov,  je presne zameraný na špecifickú cieľovú skupinu návštevníkov špecifického cyklistického veľtrhu – na cyklistov. Stánok ukazuje možnosti cykloturistiky v piatich krajoch, pričom záujem o účasť na stánku ich malo viac, ale keďže myšlienka vznikla iba veľmi krátko pred veľtrhom, tak už nestačili zareagovať. Organizátori mi však povedali, že stánok bude aj na jarnom cykloveľtrhu For Bikes v Prahe a tam očakávajú účasť viac ako desiatich (z celkovo 14) samosprávnych krajov.

stanok_small.jpg

 

Stánok Česko jede je pritom nielen prezentačným miestom, ale je tu priestor pre nespočetné pracovné stretnutia a ďalšie akcie. Napríklad včera sa v ňom konala tlačová konferencia Juhočeského kraja, na ktorom zástupca hejtmana (predsedu kraja) a ďalší pracovníci prezentovali cykloturistické zámery pre rok 2012. Účasť novinárov bola hojná, napočítal som ich vyše dvadsať.

press_small.jpg

 

Stánok Česko jede považujem za výbornú inšpiráciu pre Slovensko. Hoci naša cykloturistická ponuka zatiaľ nie je taká bohatá, ako u našich západných susedov, myslím si, že podobný stánok by sa dal zaplniť zaujímavými materiálmi a ponukami a mohol by potom putovať po cyklistických a turistických veľtrhoch v okolitých štátoch. Chcelo by  to nejakú základnú koordináciu na všetkých úrovniach – od SACR cez samosprávne kraje a regióny v nich, až po obce, od štátnych cez samosprávne inštitúcie, cez cyklokluby až po podnikateľov. Neskúsime to?

panel_small.jpg


Mimochodom, stánok Česko jede je pomenovaný po oficiálnom českom štátnom programe Česko jede, ktorého cieľom je prezentácia Českej republiky ako cykloturistickej destinácie. Viac sa dozviete na stránke www.ceskojede.cz.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Arcu žaluje už vyše 1200 veriteľov, vymáhajú milióny eur

Na súde sa množia žaloby a skupina stále nezverejnila účtovné výkazy.


Už ste čítali?